RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Denzynfekcja przystanków i obiektów użyteczności publicznej [FOTO]

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Ostrołęki prezydent Łukasz Kulik podjął decyzję o dezynfekcji miejsc publicznych w naszym mieście. Takie działania będą powtarzane. 

W nocy z 22 na 23 kwietnia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce dokonali dezynfekcji wszystkich przystanków autobusowych znajdujących się na terenie naszego miasta. Przypominamy, że codziennie dezynfekowane są wszystkie autobusy MZK. 

Kolejne czynności mające na celu dezynfekcję miejsc publicznych na terenie Ostrołęki zostały przeprowadzone w czwartek, 23 kwietnia. Skupiliśmy się przede wszystkim na miejskich parkach, skwerach, ławkach, chodnikach, poręczach i śmietnikach – mówi Piotr Potulski, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki. – W związku z zapowiedzią znoszenia przez rząd ograniczeń związanych z zapobieganiem epidemii COVID-19 odkaziliśmy również miejskie place zabaw i siłownie plenerowe. Wszystkie te obiekty zostały spryskane płynem dezynfekującym, jednak przypominamy, że nadal obowiązuje zakaz korzystania zarówno z placów zabaw jak i siłowni pod chmurką.

Odkażenie miejsc ogólnodostępnych to kolejny etap walki z epidemią koronawirusa. Do dezynfekcji użyto płynu bezpiecznego dla mieszkańców i zwierząt. W najbliższym czasie planowane są dalsze działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, o czym na bieżąco będziemy informować.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + eighteen =