RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: do końca roku przetarg na elektrownię

Koncern Energa zapowiada inwestycje o wartości 20 miliardów złotych do 2025 roku. Firma zadeklarowała, że do końca tego roku ma ogłosić przetarg na budowę elektrowni w Ostrołęce. Dodatkowo planuje udział w budowie elektrowni wodnej na nowej zaporze na Wiśle.

Energa przedstawiła przed południem w Warszawie swoją nową strategię. Koncern jest gotowy do inwestycji w Ostrołęce – oświadczył jego wiceprezes Przemysław Piesiewicz. Zapewnił, że zarówno pozwolenie na budowę, jak i decyzje środowiskowe zostały wydane. Planowany blok energetyczny zapewni możliwość eksploatacji przez 40 lat. Będzie więc stopniowo zastępował inne – w tym czasie wycofywane z użycia, wyjaśnił wiceprezes Energi. Energa zakłada, że będzie mieć z Eneą po połowie udziałów w Ostrołęce. Na dalszym etapie projektu dołączyć może partner finansowy.

Podczas konferencji firma pochwaliła się również wynikami finansowymi za III kwartał tego roku. Zysk z działalności operacyjnej grupy wzrósł w stosunku do III kwartału ubiegłego roku o 41 milionów złotych – do 313 milionów złotych.Od stycznia Energa wydała na inwestycje ponad miliard złotych.

IAR/mt/mago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *