RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Dodatkowe 15 sklepów będzie mogło sprzedawać alkohol

Radni Ostrołęki zwiększyli o 15 liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu w sklepach. Decyzja podjęta podczas czwartkowej (28.05) sesji była spowodowana dużą liczbą przedsiębiorców czekających w kolejce na pozwolenie. Jednak ogólna liczba zezwoleń nie uległa zmianie.

Projekt uchwały przygotowany przez prezydenta zakładał zwiększenie zezwoleń o pięć. Trafił on do Komisji Rodziny Zdrowi i Polityki społecznej, która podniosła tę liczbę do piętnastu. Było to spowodowane liczbą przedsiębiorców, którzy na takie zezwolenia czekają, bo jak się okazuje było ich trzynastu. Niektórzy czekali nawet 8 lat.

– Jeśli chodzi o liczbę tych zezwoleń to de facto ona nie uległa zwiększeniu, bo ta pula, która była do tej pory ona jest identyczna. My po prostu cofnęliśmy część zezwoleń, która była w części gastronomicznej i przenieśliśmy je do części dotyczącej sprzedaży poza lokalem, czyli oczywiście mowa o sklepach. – informuje Radny klubu „Nasza Ostrołęka”, Paweł Niewiadomski. 

Zdaniem radnego, zwiększenie liczby sklepów, które mają w swojej ofercie alkohol nie wpłynie na rozwój alkoholizmu w mieście.

– Jeżeli ktoś chciał kupić alkohol to i tak go kupił. Pozostaje teraz kwestia, czy będzie miał bliżej, czy dalej. Natomiast w mojej ocenie istotna jest tutaj profilaktyka i działania odpowiednich służb, już po wydaniu takiego zezwolenia, aby weryfikowały, czy podmioty, które maja już takie zezwolenie dokonują prawidłowej sprzedaży, to znaczy, czy nie sprzedają tego alkoholu nietrzeźwym, czy nieletnim – wyjaśnia Niewiadomski.

Ostatecznie po godzinnej dyskusji uchwała o zwiększeniu zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach została podjęta głosami 11 za i 9 głosów przeciwnych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *