RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Domorosły „snajper” zatrzymany. Policjanci musieli wyważyć drzwi mieszkania

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali mieszkańca Ostrołęki, który strzelał z okna swojego mieszkania do zwierząt. W wyniku zdarzenia jedno zwierzę zginęło, a drugie zostało ranne. Z uwagi na fakt, że mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi interweniującym policjantom podjęto decyzję o ich wyważeniu, po czym osoba została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzięki dobrej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce mężczyzna już usłyszał zarzuty.

W minioną środę rano na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja, że mieszkaniec miasta strzela z wiatrówki do zwierząt. Na miejsce szybko pojechali ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili to zgłoszenie.

W trakcie prowadzenia czynności ustalono, że mężczyzna z okna swojego mieszkania mieszczącego się na czwartym piętrze strzelał do psa, który został ranny. Ponadto z informacji zebranych przez policjantów wynika, że poprzedniego dnia ten sam mężczyzna zastrzelił kawkę. Podczas oględzin miejsca zdarzenia ujawniono leżące na trawniku w rejonie bloku martwe zwierzę, które zostało zabezpieczone do celów sekcyjnych.

W związku z tym, że mężczyzna nie reagował na wielokrotne wezwania policjantów do otwarcia drzwi zostały one wyważone. Lokatora zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Okazał się nim niespełna 40 – letni ostrołęczanin.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli wiatrówkę o kalibrze 4,5 mm z zamontowaną lunetą oraz dwa pudełka z zawartością znacznej ilości śrutu. Do sprawy zostało przesłuchanych kilkanaście osób.

Współpraca ostrołęckich policjantów z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce pozwoliła na przedstawienie 38 – latkowi zarzutów z art.35 ust.1a ustawy o ochronie zwierząt. Powyższe przestępstwo zagrożone jest karą pobawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *