TwitterFacebook

Ostrołęka: Dopłaty dla seniorów, nowa ulica i tor jazdy wyczynowej – poprawki budżetu na rok 2020

Dopłata do zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, nowa ulica przy Multimedialnym Centrum Natura i pumptrack w mieście – na te zadania inwestycyjne komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta wprowadziła poprawki w Budżecie Ostrołęki na rok 2020.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji, przewodniczący, Mariusz Popielarz zaproponował wykorzystanie 1,3 miliona złotych zaplanowanego na rezerwę. W związku z tym zdecydowano, że 200 tysięcy złotych zostanie rozdysponowano na dofinansowanie zajęć w UTW, aby seniorzy ponosili jak najmniejsze koszty korzystając z wykładów.

Płacą oni dość duże pieniądze za zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Niejednokrotnie opłaty za zajęcia stanowią barierę, która uniemożliwia korzystanie z tych zajęć, stąd ta inicjatywa. Mam nadzieję, że będzie to znaczące wsparcie i umożliwi na szerszą skalę seniorom korzystanie z tych zajęć mówi przewodniczący komisji Budżetu i Finansów, Mariusz Popielarz.

Na tą chwilę seniorzy chcący uczyć się w Uniwersytecie Trzeciego Wieku muszą zapłacić wpisowe w wysokości 50 złotych, czesne za semestr – 40 złotych oraz ponieść koszty zajęć dodatkowych, takie jak 25 złotych za ćwiczenia w aquaparku oraz 60 złotych za zajęcia plastyczne.

Kolejną zaproponowaną zmianą ma być budowa nowej ulicy w mieście. Na to zadanie komisja postanowiła przeznaczyć 800 tysięcy złotych. Ulica Natury ma prowadzić do Multimedialnego Centrum Natura, do którego obecnie dostać się nie jest tak łatwo.

– Jest to miejsce, które skupia wielu ludzi i organizuje życie kulturalne w mieście. Ten obiekt powstał z pieniędzy, które Fundacja Drabina Rozwoju pozyskała z różnych programów, między innymi z funduszy europejskich, norweskich, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Obiekt za około 10 milionów złotych. Uważam, że do takich miejsc powinien być ułatwiony dostęp, ponieważ korzystają z niego mieszkańcy miasta i okolic – wyjaśnia Popielarz.

Trzecia poprawka to pumptrack za 300 tysięcy złotych. Pumptrack to tor do jazdy wyczynowej na deskorolkach, rolkach i rowerach. Dość niedawno do użytku oddany został taki obiekt w Rzekuniu, gdzie młodzież odebrała inwestycję pozytywnie. Do zaplanowania stworzenia obiektu w Ostrołęce również się przyczynili się młodzi.

– Nie ukrywam, że konsultowałem to z Bartoszem Śniecińskim, przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. To był jego pomysł i dziękuję ma za to bardzo mówi przewodniczący komisji.

Poprawki są obecnie na etapie komisji, aby zostały wprowadzone do budżetu miasta muszą być uchwalone przez radę. O decyzji ostrołęckich radnych poinformujemy po sesji.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *