TwitterFacebook

Ostrołęka: Dzieci z osiedla Łęczysk mają odnowiony plac zabaw [FOTO]

Przy skrzyżowaniu ulic Króla Jana Sobieskiego i Łęczysk w Ostrołęce odnowiono plac zabaw. Zostało to zrobione w ramach budżetu obywatelskiego, czyli dzięki zaangażowaniu mieszkańców osiedla Łęczysk.

Podczas otwarcia placu zadowolenia nie krył Grzegorz Gołaś, przewodniczący osiedlowej rady. – Jest to bardzo potrzebne dla dzieci, jest ich w tym miejscu wieczorami bardzo dużo – mówił. Podziękował też wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i wsparcie, bez którego nie udałoby się placu wyremontować. Warto podkreślić, że mieszkańcy samodzielnie posprzątali teren i przygotowali go pod budowę. – Cieszę się bardzo, bo zawsze jak przychodzę do tego sklepu, to mogę dzieci zostawić na pobliskim placu, a sama zrobić zakupy – mówi klientka pobliskiego sklepu. – Fajnie, że ktoś pomyślał. Nie trzeba teraz jeździć tam dalej, bo zawsze musieliśmy jeździć na plac zabaw przy ulicy Korczaka  – mówi pan Kamil.

Na obiekcie zamontowano huśtawki wielofunkcyjne, piramidę wspinaczkową, zestaw zabawek z bujakami oraz ławki. Koszt odnowienia placu to blisko 50 tysięcy złotych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *