RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Dziury i błoto. Kiedy zostanie ukończona druga połowa ulicy za galerią Alius?

W połowie asfalt, w połowie wyboisty piach. To faktyczny stan odnogi ulicy Dobrzańskiego za Galerią Alius w Ostrołęce. Fragment jezdni nie został odnowiony podczas prac na Dobrzeńskiego, bo inwestycja została podzielona na dwa etapy. Po dwóch latach o termin kontynuacji remontu dopytuje w interpelacji radny Waldemar Popielarz, a na stan drogi skarżą się przede wszystkim mieszkańcy.

Interpelację do prezydenta Waldemar Popielarz wystosował 22 stycznia. Zaznaczył tam, że ulica jest ważnym miejscem w centrum miasta.

– Droga ta znajduje się w ścisłym centrum miasta, w granicach osiedla „Śródmieście II”. Dojeżdża się nią do placówek handlowych i usługowych, do przychodni lekarskiej, sali zabaw oraz dwóch parkingów. Stan tej drogi jest w coraz gorszym stanie – pisze w interpelacji Waldemar Popielarz.

Droga faktycznie do najlepszych nie należy. Połowa ulicy to piach pełen dołów, które utrudniają poruszanie się tamtędy zarówno kierowcom, jak i pieszym.

– Jak się wraca, gdy jest ciemno i idę na przykład na dworzec tędy to po prostu nie widzę, gdzie są dziury i wpadam w nie – mówiła Radiu Nadzieja jedna z mieszkanek osiedla.

Po mimo, że część drogi za galerią Alius wykonana została w 2018 roku, prace w ramach drugiego etapu inwestycji mają dopiero ruszyć za rok. 

– Wznowienie prac na budowie tj. rozpoczęcie realizacji II etapu budowy drogi powinno nastąpić do 18 czerwca 2021 r. Wnioskowane przez Pana zadanie zostało ujęte w załączniku inwestycyjnym budżetu miasta na rok 2020, w ramach którego planowane jest wykonanie dokumentacji rozszerzającej zakres prac etapu II o miejsca postojowe wnioskowane przez mieszkańców oraz przedsiębiorców z tego terenu – pisze w datowanej na 30 stycznia odpowiedzi na interpelację Popielarz prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik.

Mateusz Święcicki/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *