RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. “Filmowe zwierciadła” i “Bohaterowie dnia codziennego” pomysłem OCK na spędzanie pandemii w domu

Trwa nabór filmów do 22. Festiwalu Filmów Amatorskich – Filmowe Zwierciadła. Konkurs organizowany jest przez Kino Jantar, które jest częścią Ostrołęckiego Centrum Kultury. Na czas pandemii, dla miłośników kina amatorskiego, organizatorzy festiwalu przygotowali niespodziankę.

“Filmowe Zwierciadła” organizowane są od 1998 roku. Celem festiwalu jest popularyzowanie niezależnej sztuki filmowej. Do konkursu zgłaszać można filmy fabularne, animowane, dokumentalne czy teledyski. Na czas pandemii AKF Jantar udostępniło produkcje, które wyróżnione zostały w poprzedniej edycji. Filmy można zobaczyć na facebook’u Ostrołęckiego Centrum Kultury.

OCK przygotowało również coś dla miłośników fotografii. “Bohaterowie dnia codziennego” – to konkurs fotograficzny, który polega na uchwyceniu w niecodziennej perspektywie przedmiotów codziennego użytku.

„Bohaterowie dnia codziennego” czyli garnki, szczotki, kredki, książki, warzywa i wiele, wiele innych rzeczy, które nas otaczają. Rzeczy, których używamy bez zastanowienia, bez refleksji, bo są przedmiotami, które z pozoru nie mają innego, niż te przez nas znane, oblicza. A przecież wystarczy na nie spojrzeć z nieco innej perspektywy, zastosować odpowiedni obiektyw, poszukać ciekawego oświetlenia, użyć odpowiedniej kompozycji, a zwykłe przedmioty codziennego użytku, których całe mnóstwo znajduje się wokół każdego z nas, nabiorą zupełnie nowego, czasem zaskakującego oblicza – piszą organizatorzy konkursu.

Szczegóły konkursu “Bohaterowie codziennego użytku” dostępne są na stronie ock-ostroleka.pl.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =