RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Fotele w sali kinowej OCK zostały odnowione

Instytucje kultury przerwę w pracy wykorzystują do pracach remontowych, technicznych i porządkowych. W Ostrołęckim Centrum Kultury zostały odnowione fotele kinowe. 

Jak podkreśla Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK, wykonywane są prace, na które zawsze brakowało czasu, a dziś okazuje się, że były niezbędne. Pod lupę wzięto m.in. siedziska w salach kinowych, które są najczęściej eksploatowane przez mieszkańców. Lata użytkowania sprawiły, że tkanina na fotelach była mocno wysłużona. 

Przykro o tym mówić, lecz niektóre fotele były poprzecinane w celowy sposób przez niezdyscyplinowanych odwiedzających. Podjęliśmy decyzję, że w tak trudnych czasach, kiedy nie generujemy przychodów z powodu zamknięcia, nie możemy sobie pozwolić na wymianę całych siedzisk. Koszt jednego to ok. 350 zł – tłumaczy Tadeusz Wiśniewski. 

Dyrekcja podjęła zatem decyzję tańszej o opcji – wymianie tapicerki w 41 fotelach. Ostatecznie koszt naprawy wyniósł 4,1 tys. zł, dając spore oszczędności. 

Przy zakupie nowych siedzisk, cena wyniosłaby cztery razy tyle – dodaje szef OCK. 

W budynku trwają też inne akcje remontowe: malowanie, konserwacja urządzeń czy porządkowanie zbiorów. W planach jest również malowanie barierek na zewnątrz budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *