RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Fotografia analogowa dla przedszkolaków [FOTO]

Fotografia analogowa to dość zapomniana technika, jednak wciąż można jej się nauczyć np. w Galerii Ostrołęka. W ramach XI Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii tym razem pracę w ciemni ćwiczą najmłodsi. Każdy uczestnik zajęć mógł swoją pracę zabrać do domu.

XI OFF wciąż trwa. Podczas miesiąca z fotografią w Ostrołęce odbyło się już kilka większych i mniejszych wydarzeń takich jak wernisaże czy akcja “Zdjęcia do wzięcia”, podczas, której każdy chętny mógł wrócić do domu ze zdjęciem od ostrołęckich fotografów. Nieodłącznym elementem festiwalu są warsztaty, podczas których najmłodsi mają okazję popracować w ciemni fotograficznej.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6-8 lat. W tym roku zgłosiły się głównie przedszkola. Każdy uczestnik podczas warsztatów ma okazję zrobić własną luksografię, czyli obraz otrzymany poprzez naświetlenie materiałów światłoczułych.

Dla dzieci jest to magia, ponieważ na kartce, którą naświetlają nie widać nic. Dopiero po włożeniu zdjęcia do wywoływacza obraz się pojawia. Każde dziecko po skończonych zajęcia wychodzi ze stworzą przez siebie pracą – mówiła prowadząca warsztaty Jolanta Góralska. Dzieci mogły układać obrazek jesienny lub zimowy i zdaje się, że większość z nich chętniej układa obrazek zimowy z choinką i mnóstwem prezentów, za którymi najwidoczniej już tęsknią.

Przez dwa tygodnie trwania zajęć odbędzie się sześć spotkań. Oprócz warsztatów w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii w Galerii Ostrołęka trwa też wystawa zdjęć artystów z Meppen, którą można zobaczyć do końca października.

Poniżej zdjęcia z warsztatów podopiecznych Przedszkola nr 16 w Ostrołęce “Kraina Odkrywców”

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *