RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Fotografia i plastyka sposobem na ferie w Galerii Ostrołęka

Warsztaty z plastyki i fotografii analogowej – to sposób niektórych dzieci na spędzenie ferii zimowych. Takie zajęcia organizuje Galeria Ostrołęka, a ich uczestnicy często wychodzą z nich z pasją do sztuki. 

Zajęcia prowadzone były oddzielnie. Grupa plastyczna przez pierwszy tydzień ferii poznawała rzeźbę, płaskorzeźbę, rysunek i malarstwo. 

– Zajmujemy czas tworząc, tworząc prace plastyczne przestrzenne, płaskie, dłubiemy w gipsie. Dzięki temu dzieci mają okazję uczyć się wszystkiego po trochu – mówiła Radiu Nadzieja Grażyna Kulesik, instruktor plastyki z Ostrołęckiego Centrum Kultury.

W grupie plastycznej uczestniczyło 11 osób. Ostatni dzień warsztatów spędzą na malowaniu przy sztalugach.

Fotografii analogowej uczyło się natomiast osób 6, jednak i one przeżyły nowe doświadczenia. Uczestnicy nauczyli się nawijać filmy do koreksu, żeby je wywołać, wywoływania filmów, robienia odbitek pod powiększalnikiem oraz robienia portretów, pomimo tego, że nie takie były plany.

– W tym roku pogoda pokrzyżowała nam trochę szyki. Plany były takie, że wyjdziemy w miasto i będziemy fotografować, każdy dostanie swój aparat i będzie robił zdjęcia na zadany temat. Jednak niestety we wtorek padał deszcz ze śniegiem i robiliśmy portrety studyjneopowiada prowadząca zajęcia, Jolanta Góralska.

Kolejne tego typu warsztaty w Galerii Ostrołęka odbędą się w wakacje, jednak placówka dla miłośników fotografii przygotowała jeszcze jedno wydarzenie w tym tygodniu. Dzisiaj o godzinie 19 (14.02) odbędzie się tam wernisaż Daniela Ejsymonta pt. “Piękny i Bestia”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *