RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Grupa SPEED już działa i ma pierwsze efekty

Przed weekendem w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce swoją działalność rozpoczęła grupa SPEED. Już pierwszego dnia kilku kierowców zostało zatrzymanych za zbyt szybką jazdę. 

Policyjna grupa „SPEED” ma za zadanie przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W jej skład wchodzą doświadczeni policjanci z ostrołęckiej drogówki posiadający specjalistyczne przeszkolenie.

Mundurowi będą pojawiać się np. w rejonie galerii handlowych, tzw. obwodnicy, gdzie niektórzy młodzi kierowcy niestety nie zauważają, że znajdują się w obszarze zabudowanym i łamią przepisymówi aps. Tomasz Żerański, oficer prasowy ostrołęckiej policji. 

Wobec niebezpiecznych kierowców będą wyciągane surowe konsekwencje, łącznie z zatrzymaniem praw jazdy. Efekty działania nowej grupy były już pierwszego dnia. W piątek, 19 lipca, zatrzymanych zostało kilku kierowców, którzy w centrum miasta powodowali zagrożenie w ruchu drogowym. Kilku ,,szybkich” kierowców zostało ukaranych za niebezpieczną jazdę i przekroczenie prędkości na terenie miasta wysokimi mandatami karnymi, a na ich konta trafiło po 8 punktów karnych. Jednemu z kierowców zabrakło zaledwie kilka kilometrów do tego, aby musiał się pożegnać z prawem jazdy na okres 3 miesięcy. Wszystkie kontrole miały miejsce późnym wieczorem i w nocy. Jak zapewniają policjanci, działania będą kontynuowane do skutku, bo w grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *