RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii [FOTO]

Dziś i jutro uczniowie kształcący się pod kątem weterynarii mają okazję wysłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów w tym zakresie. I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii ma na celu zaprezentowanie młodym osobom jak wszechstronny i przyszłościowy jest ten kierunek kształcenia.

Dużo informacji teoretycznych, wymiana doświadczeń i nowinki technologiczne w weterynarii. Ta wiedza we współpracy z dziewięcioma firmami i ośmioma szkołami przekazywane jest uczniom w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii odbywa się po raz pierwszy i cieszy się dużym zainteresowaniem. – To forum to bardzo dobrze wymyślona forma dokształcania – twierdzi dyrektor ZSZ nr. 2 Grzegorz ŻebrowskiUczniowie przyjeżdżają do nas na konkursy weterynaryjne i zdają tu egzamin z wiedzy książkowej, ale ta wiedza szybko się przedawnia. Na Forum będą mogli pozyskać najnowszą wiedzę i najnowsze sposoby działania – dodaje.

Tematyka wykładów jest różna, od zapalenia wymion poprzez zagrożenie kleszczami czy interpretacja indeksów w wycenach buhajów. Każdy z mówców wnosi nowe informacje, które są istotne w dziedzinie weterynarii. – Zdrowe zwierzęta to zdrowa żywność, zdrowa żywność to zdrowi ludzi – mówi podczas swojego wykładu Marcin Kocik, przedstawiciel jednej z firm zajmującej się produkcją leków i ochroną zdrowia zwierząt.

Dziś (22 marca) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 odbył się również konkurs pod tytułem “Wszystkie Stworzenia Małe i Duże”. Udział w nim wzięli uczniowie szkół z województw: mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego. Tematem wydarzenia była profilaktyka chorób zwierząt a oprócz pojedynczych uczniów podczas konkursu szkoły rywalizowały drużynowo. – Myślę, że temat jest bardzo na czasie – mówi wicedyrektor placówki, Agnieszka Murach – Ostatnio coraz więcej mówi się o chorobach zwierząt, więc myślę że wiedza na ten temat jest bardzo potrzebna.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jutro (23 marca) podczas zakończenia I Forum Szkół Kształcących Techników Weterynarii.

Mateusz Święcicki

1 komentarz

  1. Aneta Odpowiedz

    Witam moja corka szuka profilu technik weterynarii w ktorej szkole w ostrolece znajde taki kierunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 7 =