RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. I Pułkotriada: Młodzież z klas mundurowych sprawdzała swoje przygotowanie [FOTO]

Pod hasłem: „Wczoraj ułani, dzisiaj kadeci, jutro żołnierze!” w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyły się pierwsze szkolne zawody obronne pn. Pułkotriada. W duchu sportowej rywalizacji, uczniowie klas I-III o wojskowym profilu nauczania, zmagali się w trzech wojskowych konkurencjach.

Przeprowadzone zawody wpisują się w przypadające w tym roku obchody 100. rocznicy bitwy pod Zasławiem, w której zwyciężył 5 Pułk Ułanów. Wspomniana jednostka 7 miesięcy po bitwie, już jako 5 Pułk Ułanów Zasławskich, przybyła do Ostrołęki na stały pokojowy pobyt. W 1991 roku, w rocznicę bitwy pod Zasławiem, ostrołęcki Zespół Szkół Zawodowych nr 2 obrał 5 Pułk Ułanów Zasławskich za swojego patrona. Na terenie szkoły znajduje się poświęcona pamięci Pułku Izba Tradycji.

Młodzież z klas mundurowych sprawdzała swoje przygotowanie w następujących konkurencjach:

  • strzelanie,
  • rzut granatem do celu,
  • test sprawnościowy.

Strzelanie i rzut granatem przeprowadzono na strzelnicy w Kadzidle, a test sprawnościowy na terenie ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Organizatorzy mają nadzieję, że szkolne zawody obronne „Pułkotriada” w kolejnych latach zwiększą swój rozmach i na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez sportowych Ostrołęki, stając się doskonałym miejscem integracji uczniów wszystkich klas mundurowych naszego regionu.

mat. nadesłany/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *