RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Igła ukuła po raz trzynasty [FOTO]

W Ostrołęce po raz trzynasty odbył się Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych „Igła”. Przez dwa dni od 29 do 30 września na deskach scenicznych Klubu Oczko prezentowali się młodzi aktorzy amatorzy z  całego kraju. 

Z poziomu występów zaprezentowanych na scenie zadowolone było jury festiwalu.
Już drugi raz jestem tutaj jurorem i drugi raz jestem pod wrażeniem tych spektakli – mówi Fabian Kocięcki – Nie zdarzają się takie rzeczy jak recytacja. Dla mnie to była przyjemność oglądać wykonania artystów podczas tego festiwalu.

W tegorocznej edycji festiwalu publiczność mogła obejrzeć dziewięć różnych monodramów i spektakli. Uczestnicy wydarzenia przyjechali z różnych części naszego kraju. Na scenie pojawili się artyści z Lublina, Suwałk, czy Łap.

Jest to znakomite miejsce do tego, żeby młodzi ludzie mogli się spotkać, żeby mogli wymienić doświadczenia, pokazać efekty swojej pracy, to jak pracują nad tekstem, rolą – mówi Adam Karasiewicz z Teatru Kaprys z Łap.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych „Igła” stworzono między innymi po to aby prezentować twórczość teatrów amatorskich. Wydarzenie to ma też na celu pokazanie twórczości młodego pokolenia. Nagrodami w festiwalu były złote, srebrne i brązowe „Igły”.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *