RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: III Piknik rodzinny z MZK

Miejski Zakład Komunikacji zaprosił ostrołęczan na piknik rodzinny. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji.

Pogoda dopisała i na terenie zajezdni MZK zjawiły się tłumy mieszkańców miasta. Kilkadziesiąt osób przyjechało rowerami z placu Bema, gdyż piknik rozpoczął się od rajdu rowerowego głównymi ulicami miasta. Uczestnicy tej wyprawy zgodnie przyznają, że takie inicjatywy służą przede wszystkim promowaniu zdrowego stylu życia.

Zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem możemy ten dzień spędzić bardzo aktywnie – mówi pani Renata. Lubię jeździć na rowerze, codziennie dojeżdżam rowerem do pracy. To dla zdrowia. Popieram tego typu pomysły i powinno ich być jeszcze więcej. Należy odzwyczajać ludzi od samochodów.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych. Odbyły się między innymi pokazy rękodzieła ludowego, warsztaty sportowe i taneczne oraz znakowanie rowerów przez policję. Na scenie wystąpiły dzieci z ostrołęckich placówek przedszkolnych, a także zagrały lokalne zespoły.

Ten piknik służy wspólnej zabawie i temu, żeby zastanowić się nad naszą ekologią – mówi prezes zarządu MZK w Ostrołęce, Ryszard Chrostowski. Należy zdecydować co jest lepsze dla naszego środowiska – transport zbiorowy czy indywidualny? Piknik zorganizowany został w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, który ma na celu ograniczenie emisji spalin i zachęcenie wszystkich do korzystania z transportu publicznego.

Na piknik można było bezpłatnie dojechać i z niego wrócić autobusem komunikacji miejskiej.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =