RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Interaktywna wystawa Naukobus w SP2

Około 12 eksponatów interaktywnych z Centrum Nauki Kopernik jest dostępnych Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. W ramach odwiedzin Naukobusu wszyscy uczniowie dwójki oraz zaproszonych szkół mogą dziś czerpać naukę po przez świetną zabawę. Chętnych nie brakuje.

– Forma nauki przez interakcję, zabawę jest najlepszą formą uczenia się czegokolwiek. O wiele więcej dowiemy się i zapamiętamy, nie przez teorię, ale właśnie przez eksperymentowanie i doświadczanie jak coś działa – tłumaczy Ula Sadowska, edukator z Centrum Nauki Kopernik

Wystawa obejmuje eksponaty słuchowe, wzrokowe oraz takie z których korzysta się czysto fizycznie. Uczniowie uczestniczący w wydarzeniu mogli między innymi dowiedzieć się jak działa serce człowieka czy po przez zabawę z echem zaobserwować jak reaguje nasz mózg na słyszenie własnego głosu z opóźnieniem.

Szkoły z małych miast i wsi wciąż mogą zgłaszać swoje placówki do projektu. Wszystkie dane potrzebne do zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej nauka.gov.pl

Naukobus w Szkole Podstawowej nr 2 Ostrołęce dziś dostępny będzie od 15 17 dla wszystkich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =