RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Jest pomysł na budowę mostu w Teodorowie

Starosta ostrołęcki wspólnie z wójtami gmin Lelis i Rzekuń ma pomysł na budowę mostu nad rzeką Narew w miejscowości Teodorowo. Inicjatywa ma szansę realizacji za sprawą dofinansowania z rządowego programu “Mosty dla regionów”. Przeprawa może powstać w ciągu 4 lat.

Wójt gminy Lelis wyraził chęć współpracy, decyzji nie podjął jeszcze Rzekuń, jednak wydaje się to jedynie kwestią czasu, bo w grę wchodzi most bez ograniczeń wagowych wraz z drogami dojazdowymi.

Jeśli powiat ostrołęcki, gmina Lelis i gmina Rzekuń zdecydowałyby się na współpracę przy złożeniu wniosku. Projekt mógłby otrzymać dofinansowanie najpóźniej w 2023 roku. – Myślę, że ten obiekt mostowy jest ważny, bo sytuacja sama się nie uzdrowi. Jest to obecnie najkorzystniejszy rządowy program dla samorządów. To szansa na 80% dofinansowania, w tym także dofinansowanie dokumentacji – mówi Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Po uzyskanym dofinansowaniu w latach 2020 – 2021 zostanie przygotowana dokumentacja projektowa, a budowa mogłaby ruszyć w latach 2022-2023. Obecnie szacowany koszt budowy mostu to około 35 milionów złotych, kolejne 15 milionów to szacowany koszt budowy dróg dojazdowych do obiektu. Maksymalna wysokość dofinansowania to 80%.

Ostrołęczanie uważają, że kolejny most w regionie odkorkowałby przede wszystkim Ostrołękę. – Wiele osób mieszkających za miastem pracuje w elektrowni czy w “storze” więc budowa tego mostu ułatwi dojazd do tych zakładów – zgodnie przyznają zapytani przez nas mieszkańcy miasta.

Termin złożenia wniosku do programu “Mosty dla regionów” upływa 30 marca.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 10 =