RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – ruszają zajęcia z bezpieczeństwa

Po raz piąty ruszyła akcja samorządu województwa mazowieckiego pod hasłem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W tym roku prawie 5,5 tysięcy dzieci z subregionu ostrołęckiego weźmie udział w zajęciach o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Trwająca od pięciu lat akcja nie ma wyłącznie charakteru informacyjnego. Podczas wielu spotkań z dziećmi i młodzieżą uczestnicy otrzymują rożnego typu elementy odblaskowe, które mogą później wykorzystać i poruszać się bezpiecznie po terenie zabudowanym, jak również poza nim.

– Ta akcja jest bardzo ważna, ponieważ niewielki gest jakim jest założenie odblaskowego elementu może uratować nam życie. Niestety stwierdzamy, że na pięć lat prowadzenia działań, na dziesiątki tysięcy rozdanych odblasków odblasków to tych elementów odblaskowych nadal jest za mało. Nie widać ich mówi Mirosław Augustyniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego. – Podczas prowadzenia akcji stawiamy na najmłodszych. W myśl zasady, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na strąci trąci. Liczymy na to, że nasze społeczeństwo będzie lepiej wyedukowane i bardziej odpowiedzialnie podchodziło do zagadnień ruchu drogowego. A pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Dbajmy o własne bezpieczeństwo

W ubiegłym roku szkolnym z zajęć o tematyce bezpieczeństwa poruszania się drodze skorzystało w subregionie ostrołęckim 3345 uczniów a w tym roku szkolnym w spotkaniach wzięło już udział 239 dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *