RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. „Jeżeli szpital stanie się jednoimienny, wyposażenia starczy na dzień”. Placówka organizuje zbiórkę

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce prosi wszystkich o pomoc w czasie epidemii. W obecnej sytuacji ograniczone zostały przychody szpitala, a placówka musi być gotowa na wzmożoną ilość pacjentów z COVID-19. Jak twierdzi dyrektor, jeżeli zostanie podjęta decyzja o przekształceniu placówki w jednoimienny szpital zakaźny podstawowych środków zabezpieczenia wystarczy zaledwie na dzień.

W związku z panującą epidemią ceny podstawowych środków zabezpieczenia poszybowały w górę. Niektóre szpitale, nie były przygotowane na koronawirusa a w obecnej sytuacji zakup wyposażenia jest jeszcze trudniejszy. W związku z tym ostrołęcka placówka wystosowała apel o wsparcie w postaci środków na najpotrzebniejsze rzeczy. Jak mówi dyrektor, Paweł Natkowski, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w przypadku przyjęcia dużej ilości pacjentów z COVID-19 nie powalczy zbyt długo.

– Jeżeli na dzień dzisiejszy posiadamy załóżmy 800 kombinezonów, biorąc pod uwagę lekarzy, których będziemy musieli skierować do walki z koronawirusem, jeżeli będą wzmożone zachorowania, a będą bo widzimy co się dzieje na świecie, to tych kombinezonów starczy na dwa dni – poinformował Radio Nadzieja, Paweł Natkowski.

Środki przekazane przez osoby chcące pomóc pójdą w całości na wyposażenie pracowników do walki z koronawirusem. 

– To będzie przeznaczone tylko i wyłącznie na zakup właśnie wszystkich tych rzeczy -masek, kombinezonów, odzieży ochronnej, dla lekarzy, pielęgniarek. Bo na prawdę, gdybyśmy chcieli, na dzień dzisiejszy, wyposażyć wszystkich naszych pracowników to by to tylko na jeden dzień starczyło, przy pełnym takim pogotowiu, jakbyśmy się stali szpitalem jednoimiennym. – wyjaśnia dyrektor Natkowski. – Patrząc na to co się dzieje na świecie jest takie prawdopodobieństwo – dodał.

Poniżej pełny apel dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce:

Życie i zdrowie każdego z nas jest najwyższą wartością, dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc dla Naszego Szpitala w Ostrołęce, który jest jedynym szpitalem dla Miasta Ostrołęka, całego powiatu ostrołęckiego oraz dla znacznej ilości pacjentów z okolicznych powiatów. 
Od miesiąca każdego dnia przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Nie czekając na rozwój pandemii w porozumieniu z Panem Wojewodą przygotowaliśmy 220 łóżek na potrzeby przyjęć pacjentów już zarażonych koronawirusem. Przejście szpitala w tryb ordynacji oczekującej na pacjentów powoduje, że nasze przychody dramatycznie spadły, a koszty wzrosły i na dzień dzisiejszy nie są rekompensowane.
Szpital nie był przygotowany na tak dużą ilość pacjentów zakaźnych, zwłaszcza w okresie stałego niedofinansowania działalności. Pomoc bezwzględnie jest nam potrzebna w zakresie zaopatrzenia w najróżniejsze materiały i sprzęt jednorazowy, a także specjalistyczny. Personel, który każdego dnia staje do walki z groźnym przeciwnikiem jakim jest koronawirus czuje obawy przed zakażeniem naszą powinnością jest danie im poczucia bezpieczeństwa.
Nie możemy wspólnie do tego dopuści, aby osoby, które będą ratować nasze życie bały się o utratę własnego życia. Mile widziane jest też wsparcie rzeczowe poprzez zakup brakujących materiałów lub sprzętu.
Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa szlachetną pomoc i przekazanie dowolnej kwoty na konto bankowe Szpitala, a my przeznaczymy zebrane środki na niezbędne zakupy. Jeżeli będzie taka potrzeba z każdym z darczyńców zawrzemy stosowną umowę.
Konto bankowe szpitala
PKO BP S.A. O/Ostrołęka

Numer rachunku: 31 1020 1592 0000 2102 0312 0540
Tytuł przelewu: darowizna dla Szpitala w Ostrołęce COVID-19

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *