RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Jubileuszowy Wieczór Skupienia i Uwielbienia ze Wspólnotą Guadalupe z Lublina [FOTO]

To, że śpiew jest świetną formą modlitwy zdecydowanie udowadnia prowadzona w Lublinie Wspólnota Guadalupe. Ich pieśni mogli usłyszeć dzisiaj (5.10) w Ostrołęce uczestnicy X Wieczoru Skupienia i Uwielbienia w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny. Oprócz modlitwy zebrani mieli okazję wysłuchać konferencji dotyczącej czystości przed małżeńskiej.

Pochodząca z Lublina Wspólnota Guadalupe funkcjonuje od 2013 roku. Jej nazwa wywodzi się od imienia Maryi, które pozostawiła św. Juanowi Diego w 1531 roku podczas objawień w Meksyku, które oznaczać może Matkę miażdżącą węża. Na spotkania wspólnoty uczęszczają zarówno dzieci i dorośli, a jej działalność też znany w całej Polsce (ale i nie tylko) zespół muzyczny oraz fundacja.

Podczas wieczoru uwielbienia w ostrołęckiej farze, założycielka wspólnoty Agnieszka Beszłej wygłosiła konferencję dotyczącą czystości. Poruszała tematy związane z życiem w związku przedmałżeńskim jak i po nim. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać w jaki sposób liderka  Guadalupe przeżyła nawrócenie oraz jej porad jak utrzymać czystość. Jak twierdzi, problemem może być niechęć młodych ludzi do odmawiania współżycia partnerowi, czy partnerce, więc zachęcała żeby zamiast mówić “nie” współżyciu, kierować “tak” do Chrystusa.

Po konferencji i Mszy świętej parafianie fary adorowali Najświętszy Sakrament przy akompaniamencie wspólnoty z Lublina. Podczas adoracji goście zagrali między innymi swoje najpopularniejsze utwory, które w prosty, ale i szczery sposób oddają cześć oraz chwałę Maryi i Jezusowi. Na zakończenie odmówiony został Apel Jasnogórski.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + fifteen =