RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Jutro część ulic nie będzie miała ciepła. To wszystko przez awarię

Baśniowa, Dzieci Polskich, Piłsudskiego – między innymi na tych ulicach, w części budynków jutro (20.01) grzejniki będą zimne. Planowana przerwa w dostawie ciepła związana jest z naprawą awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło dziś (19.01) w rejonie ulicy Starosty Kosa w Ostrołęce. 

Do awarii i wycieku wody z sieci ciepłowniczej doszło w godzinach porannych. Z instalacji doprowadzającej ciepło do okolicznych budynków zauważono wydobywającą się zieloną substancję. Jak zapewnia dostawca ciepła, jest ona bezpieczna dla człowieka.

– W wodzie znajduje się służący wykrywaniu nieszczelności zielony barwnik, fluoresceina. W związku z tym mieszkańcy mogą zaobserwować plamy tej barwy na śniegu. Barwnik nie stanowi zagrożenia dla środowiska ani dla ludzi. – informuje spółka Energa Ciepło Ostrołęka.

Naprawa awarii zaplanowana jest na jutro. W godzinach od 8 do 20 przerwa w dostawie ciepła zaplanowana jest w następujących miejscach:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W rejonie odciętym jutro od ciepła znajduje się między innymi Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce, której dyrekcja apeluje o dostosowanie ubioru dzieci do zaistniałej sytuacji i ewentualne skrócenie jego pobytu w świetlicy szkolnej.

Według przewidywań meteorologów jutro temperatura w Ostrołęce, w dzień, ma się utrzymywać w okolicach 2 stopni na plusie. 

Aktualizacja:

Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce z powodu awarii zajęcia odwołała. Na jej stronie internetowej pojawił się następujący komunikat:

Szanowni Rodzice!
Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom informuję, że w porozumieniu z Organem Prowadzącym Miasta Ostrołęki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 odwołuje w dniu 20.01.2021 r. zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas 1-3 i oddziału „0” ze względu na brak ogrzewania w szkole spowodowany awarią sieci cieplnej przy ul. Starosty Kosa. Jednocześnie informuję, że szkoła zapewnia w tym dniu zajęcia opiekuńcze i świetlicowe. Proszę tylko o zaopatrzenie dziecka w ciepłe ubranie. 
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Jolanta Gawarkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − four =