RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Karmniki dla ptaków mają sprowadzić je z powrotem do miasta [FOTO]

Już niedługo w Ostrołęce może pojawić się więcej ptaków. To za sprawą akcji wieszania karmników, którą zrealizowało Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki wraz z grupą Energa. 

W miastach takich jak Ostrołęka śpiewających ptaków właściwie brak. Wraz z rozwojem technologii ich populacja znacząco się zmniejszyła w obszarach miejskich. Karmniki przygotowane przez inicjatorów dzisiejszej (20.01.) akcji mają dać szanse, że w przyszłości popularne ptaki wrócą do miasta.

– Tu nie chodzi wcale o dokarmianie. Jesteśmy od tego daleko. Chodzi o to, żeby ptaki zwabić i móc je fotografować, oglądać, poznawać ich zwyczaje i uwrażliwiać człowieka, przede wszystkim młodego, na piękno na przyrodę, na świat. To jest naszym celemmówił podczas dzisiejszej akcji Wiesław Szczubełek, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki.

Karmniki kupione dzięki wsparciu Energii pomogli zawiesić uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 oraz poseł Arkadiusz Czartoryski. Na drzewach za budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce wisi prawie 20 budek dla ptaków.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *