RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Kino otwarte jeszcze w tym tygodniu. Trwa ustalanie repertuaru

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowuje repertuar na otwarcie kina. Zgodnie z decyzją rządu od 12 lutego widzowie będą mogli wrócić przed duże ekrany, na razie na 2 tygodnie. Okres próbny stwarza problemy w przygotowaniu listy tytułów na otwarcie.

W ubiegły piątek (5.02.) rząd przekazał informację o kolejnym luzowaniu obostrzeń. Tym razem swoją działalność mają wznowić między innymi kina i teatry. Jednak część dużych sieciówek jest przeciwna decyzji o otwarciu obiektów na dwa tygodnie, bo wiąże się to z bardzo dużymi kosztami. Takie zdanie mają przedstawiciele Kina Helios.

– Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją, nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie – przekazał Polskiej Agencji Prasowej, prezes sieci Helios, Tomasz Jagiełło.

Sprzeciw nie dotyczy kina w Ostrołęce. Jak poinformował nas dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury, Tadeusz Wiśniewskiplacówka pracuje właśnie nad przygotowaniem repertuaru.

– Nie jest to zdanie łatwe, ponieważ dystrybutorzy, wiedząc o tym, że kina mogą ruszyć warunkowo na dwa tygodnie, zastanawiają się jakie filmy pokazywać w ciągu tego czasu. Gdyby dystrybutorzy wiedzieli, że będzie to więcej niż dwa tygodnie, z pewnością łatwiej byłoby jakiś repertuar ułożyć, ale z pewnością znajdziemy coś co państwa zainteresuje – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja Tadeusz Wiśniewski.

Na stronie Ostrołęckiego Centrum Kultury pojawił się dziś w tej sprawie komunikat

– Przygotowujemy dla Was specjalne pokazy, będą premiery filmowe – “Palm Springs”, „Sound of metal”, nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych “Złote Lwy” obraz “Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reż. Mariusza Wilczyńskiego. Kilka powtórek- “Trolle 2”, “Czyściec” i “Jak zostać gwiazdą”. Szczegółowy repertuar Kina Jantar wkrótce na stronie OCK – czytamy na stronie OCK.

Przypomnijmy, że ostrołęckie kino od 12 lutego ruszy z wcześniejszymi obostrzeniami sanitarnymi i tylko połową miejsc dostępnych dla widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − 5 =