RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Kolejne ulice z szansą na remont

Ulice Cieplińskiego i Ostrołęckich Harcerzy bliżej remontu. To za sprawą podjętej przez Radę Miasta Ostrołęki uchwały zaliczającej ulice do dróg gminnych.

Ułatwia to sprawę pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych – mówi Wojciech Zarzycki przewodniczący ostrołęckiej rady:

– Ulica Cieplińskiego, gdzie jest zlokalizowane budownictwo wielomieszkaniowe, a wiadomo, że tam ta droga jest potrzebna, łatwiej będzie zdobyć miastu środki z Funduszu Dróg Samorządowych, dlatego ta zmiana. 

Kwalifikację zmienił też Plac 1 maja i ulica Łęczysk – w tym przypadku na drogi powiatowe. Łatwiej aplikować o pieniądze kiedy wystąpi o nie prezydent i starosta:

– Więcej punktów się dostaje na samym starcie i tutaj chodzi o to, żeby przy rozbiórce mostu kolejowego stworzyć mieszkańcom gminy Rzekuń i Ostrołęki możliwość zabezpieczenia środków na budowę tego fragmentu pod mostem kolejowym drogi i połączenia Dzbenina, który znajduje się w gminie Rzekuń z Ostrołęką poprzez ulicę  Łęczysk.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Ostrołęka nie otrzymała wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Natomiast wniosek powiatu na trzyletnią przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych na terenie gmin Olszewo-Borki i Baranowo otrzymał najwyższe dofinansowanie w kraju – ponad 28 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *