RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Kolejne zmiany w porcie. Po remoncie ma być ważnym przystankiem w drodze na Mazury

W poniedziałek, 17 czerwca, oficjalnie oddano do użytku kolejne elementy wodnej rekreacji w ostrołęckim porcie. Chodzi o dwa pływające pomosty oraz nowe oświetlenie i monitoring.

Do tej pory, w porcie w Ostrołęce Wody Polskie wykonały prace konserwacyjne takie jak: usunięcie rumoszu i namułu z dna basenu portowego i wejścia do portu, transport wydobytego urobku, roboty konserwacyjne na nabrzeżu portowym obejmujące: montaż odbojnic drewnianych na ścianach oporowych nabrzeża, wymianę ogrodzenia z siatki drucianej.

Cieszę się że przy niewielkim nakładzie udaje się przywrócić port – mówił na uroczystości Marek Gróbarczyk minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Dodawał, że jest to powrót do dawnej drogi wodnej na Mazury. – Od Wisły poprzez kanał Żerański, zalew, poprzez Narew, Pisę i do wielkich jezior mazurskich. Tak, jak to kiedyś nasi dziadkowie i rodzice płynęli tędy żaglówkami.

Obecnie jest przygotowywana koncepcja całego szlaku jak i ostrołęckiego portu, która gotowa będzie na jesień tego roku.

Przystanek portowy w Ostrołęce będzie elementem znaczącej trasy wodnej w Polsce – wyjaśnia Przemysław Deca, prezes Państwowej Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 14 =