RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Konkurs „Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość”

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do wzięcia udziału w konkursie dla nauczycieli „Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość”. Jednym z celów konkursu jest wzajemne wsparcie nauczycieli w wykorzystywaniu nowoczesnych metod komunikacji z uczniami.

Wykorzystywanie najnowszych technologii w procesie nauczania jest ważne nie tylko w wyjątkowych czasach, w jakich znaleźliśmy się obecnie (epidemia koronawirusa), lecz także w codziennym nauczaniu. Dzięki dopasowaniu metod komunikacji do zanurzonego w nowych technologiach ucznia, nauczyciel ma szansę przekazać wiedzę nie tylko w ciekawej formie, lecz przede wszystkim efektywnie, a więc ma większą szansę dotarcia z materiałem do swoich uczniów.

Konkurs „Kreatywne lekcje. Nie tylko na odległość” ma zainspirować do stosowania nowych technik nauczania, wspierać innowacyjność wśród nauczycieli oraz pomóc w stworzeniu ogólnodostępnej dla uczniów i nauczycieli bazy materiałów dydaktycznych.

Konkurs jest skierowany do nauczycieli, zespołów nauczycielskich oraz rad pedagogicznych wszystkich typów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz szkół i przedszkoli prowadzonych przez osoby fizyczne lub prawne.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie materiału do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych niezbędnych do realizacji podstawy programowej (cyklu zajęć uwzględniającego jedno zagadnienie- maksymalnie 4 zajęcia) dotyczących danego zagadnienia z podstawy programowej. Mogą to być:
a) filmy instruktażowe wspomagające realizację podstawy programowej z danego przedmiotu;
b) interaktywny cykl gier edukacyjnych dla uczniów;
c) praktyczne rozwiązania prowadzenia lekcji z wykorzystaniem technologii informacyjno- komunikacyjnych, innowacyjnych, nowatorskich metod nauczania, doświadczeń;

Prace można składać w Urzędzie Miasta do 20 sierpnia 2020 roku. Obecnie, z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, prace konkursowe można składać drogą mailową na adres um@um.ostroleka.pl.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *