RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Krzysztof Bosak o budowie elektrowni C – Świadczy to o braku konsekwencji działań obecnego rządu

Zakończyły się analizy słuszności budowy elektrowni C w Ostrołęce na gaz. Jednak oświadczenie opublikowane zarówno przez grupę Energa jak i spółkę Orlen nie przedstawia danych takich jak moc, koszt, czy termin realizacji inwestycji w nowej formie. Zdaniem Krzysztofa Bosaka, kandydata na prezydenta RP z Konfederacji – świadczy to o braku konsekwencji działań obecnego rządu.

– Niestety to jest fatalną wadą zarządzania naszego państwa, że różne projekty są rozpoczynane, a później nie są kończone. Obecny rząd zasługuje na krytykę za brak kontynuacji dużych strategicznych inwestycji. Mam na myśli między innymi elektrownię w Ostrołęce. Mam na myśli elektrownię atomową, na którą wydawane są pieniądze, a która nie jest budowana. Potrzebujemy konsekwencji, potrzebujemy ciągłości w zarządzaniu państwem – mówił Krzysztof Bosak. 

Budowa nowego bloku energetycznego pochłonęła już blisko 400 milionów złotych. Jako ostatnia w Polsce elektrownia na węgiel miała zostać ukończona za trzy lata. Obecnie nie wiadomo kiedy inwestycja na gaz zostanie zrealizowana. Jednak jak informował wicepremier Jacek Sasin, działająca cały czas ostrołęcka elektrownia B zostanie wyłączona najpóźniej w 2035 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *