RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Ktoś zniszczył świeży asfalt na Padlewskiego i Sierakowskiego [FOTO]

Nawet 400 tysięcy złotych – na tyle szacowane są straty po tym, jak na ulicy Padlewskiego i Sierakowskiego ktoś zniszczył świeżo położony asfalt. Prezydent Łukasz Kulik poinformował, że sprawa została zgłoszona prokuraturze. 
 
Jeszcze 16 października władze Ostrołęki informowały, że prace dotyczące przebudowy ul. Padlewskiego i Sierakowskiego dobiegają końca. Drogowcy mieli do wykonania jedynie oznakowanie poziome i pionowe, roboty wykończeniowe, a także drobne poprawki. Planowany termin zakończenia inwestycji wyznaczony był 30 października 2020 r. Niestety, ktoś wczoraj, 19 października, rozlał jakąś substancję ropopochodną na świeżo położony asfalt i tym samym zniszczył nawierzchnie. O sprawie poinformował prezydent Łukasz Kulik we wpisie na jednym ze swoich profili społecznościowych:
 
To, co wydarzyło się na ul. Padlewskiego i Sierakowskiego w Ostrołęce nie mieści mi się w głowie. Na terenie praktycznie ukończonej inwestycji, na którą mieszkańcy czekali od wielu lat, zorganizowana grupa osób świadomie dokonała uszkodzenia warstwy ścieralnej ulicy. Osoby te rozlały substancję ropopochodną na całej długości ul. Padlewskiego i Sierakowskiego, po czym na końcu ul. Sierakowskiego zawróciły i zrobiły to samo na drugim pasie ruchu. Postarano się, by olej znalazł się w miejscach, gdzie naprawa będzie szczególnie utrudniona m.in. w okolicach studzienek kanalizacyjnych.
 
Osoby, które to zrobiły, doskonale wiedziały, jak ta substancja wpływa na jakość warstwy ścieralnej. To nie był chuligański wybryk, tylko przemyślane działanie z premedytacją. Do tej pory pojawiały się różne niespodziewane problemy, ale dziś powiem bez ogródek, iż mamy do czynienia z mafijnym działaniem w naszym mieście.
 
Czy komuś nie podoba się, że zewnętrzna firma przystąpiła do przetargu, zaproponowała cenę o kilka milionów mniejszą niż szacowano, i była gotowa ukończyć inwestycję w terminie ? Czy likwidacja układu biznesowo politycznego tak mocno odbiła się na kieszeniach lokalnych baronów, że próbują odstraszyć konkurencję mówiąc nie startuj, bo i tak nic nie zarobisz ? Czy to źle, że mamy konkurencję i do każdego postępowania startuje po kilka podmiotów, dzięki czemu końcowa cena jest niższa niż pierwotnie zakładano ?
 
Mam nadzieję że odpowiedzi na te pytania da przeprowadzone postępowanie prokuratorskie, my zaś szacujemy straty i stosowne wnioski niezwłocznie przekażemy organom ścigania.
 

Przypomnijmy, że zakres zamówienia ul. Sierakowskiego obejmował: budowę jezdni, budowę chodników, wyspy dzielącej, ścieżek rowerowych, zjazdów bramowych, skrzyżowań, oświetlenia drogowego, przebudowę sieci wodociągowej i przyłączy, odcinka sieci gazowej z przyłączem oraz budowa kanalizacji deszczowej.

Natomiast zakres zamówienia ul. Padlewskiego obejmował: budowę jezdni, chodników, zjazdów bramowych, skrzyżowań, oświetlenia drogowego, przebudowę sieci wodociągowej i przyłączy, odcinka sieci gazowej z przyłączem, remont drenażu rozsączającego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Miasto pozyskało na tę inwestycję 3 012 765,00 zł zł. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podpisał umowę z wojewodą mazowieckim, Konstantym Radziwiłłem na dofinansowanie zadania 5 grudnia 2019 r. Długość modernizowanego odcinka, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, wynosi ok. 1,4 km. Wykonawcą jest firma Unibep. Całkowity koszt inwestycji wynosił 5 516 087,75 zł.

red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =