RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Łukasz Kulik pod gradem pytań ostrołęckich radnych [FOTO]

Przez ponad dwie godziny prezydent Ostrołęki odpowiadał na pytania członków komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska. Łukasz Kulik tłumaczył się ze współpracy z Markiem T. byłym swoim pełnomocnikiem i wykonawcą inwestycji na terenie miasta, który ukrył fakt posiadania wyroku sądowego za oszustwo.

Mnie osobiście nie satysfakcjonują odpowiedzi pana prezydenta mówił Jakub Frydryk radny miasta. Z jednej strony tłumaczy, że na przełomie lat 2018/2019 pan Marek T. posiadał pełnomocnictwo, a nie chciał przekazać wtedy prezydentowi zaświadczenia o nie karalności. I to nie wzbudziło u pana prezydenta żadnego niepokoju, przy podpisywaniu już umowy na ulice Majewskiego w trzecim kwartale 2019 roku.

Łukasz Kulik uzasadniał fakt uczynienia pełnomocnikiem Marka T. tym, że jako jedyny przedsiębiorca, który wykonywał inwestycje budowlane dla urzędu miast. Zgłosił się do prezydenta z propozycją pomocy w przyśpieszeniu realizacji tych inwestycji, ponieważ sam na nich pracował i wiedział, jak one powinny przebiegać.

– Prezydent trochę bagatelizuje tę sytuację. Twierdzi, że nic się nie stało mówi Jacek Łuba radny miasta. A z drugiej strony zgłasza do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wydaje mi się, że tyle przesłanek, jakie pan prezydent dostał już w roku 2018 na temat tej konkretnej osoby, przedsiębiorcy obliguje urzędnika państwowego do weryfikacji takiej osoby. W szczególności, jeśli dajemy tej osobie dostęp do wydziałów finansów, inwestycji. Jest o czym rozmawiać i mam nadzieje, że temat nie kończy się na tej komisji.

Włodarz miasta podczas posiedzenia komisji porównywał ją do sejmowej komisji śledczej i nazwał ja „sądem kapturowym”

Ubolewam nad tym „sądem kapturowym”, który ma tutaj miejsce. Skoro państwo sugerujecie, że wszyscy wiedzieli to czemu nikt z radnych nie napisał do prezydenta albo nie złożył zawiadomienia do prokuratury. Jak państwo wiedzieli, to trzeba było pisać. Taka jest rola radnych, żeby sprawdzać albo sami, albo za pomocą takich narzędzi jak prokuratura prezydentamówił Łukasz Kulik.

Członkowie komisji wciąż mają wiele pytań do prezydenta Łukasza Kulika. Zapowiadają, że ponownie będą chcieli spotkać się z włodarzem miasta po dostarczeniu przez niego dokumentów w sprawie tej afery.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =