RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Mazowsze pomoże szpitalom w razie epidemii koronawirusa

Marszałek Mazowsza wesprze szpitale w przypadku epidemii koronawirusa. Oprócz wsparcia finansowego, zarząd województwa ma zamiar koordynować działania w poszczególnych placówkach. Środki na wszelki wypadek są już zabezpieczone.

W województwie mazowieckim znajduje się 10 szpitali, które są odpowiednio wyposażone do walki z epidemią koronawirusa. Na liście znajduje się między innymi Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce. Podczas konferencji prasowej w placówce, która odbyła się wczoraj (05.03), dyrektor ostrołęckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mariusz Popielarz zapewnił, że w razie epidemii Marszałek służy pomocą.

– Na poziomie województwa zostały zabezpieczone odpowiednie środki. Jest to rezerwa na wypadek kiedy szpitale należące do Samorządu Województwa Mazowieckiego potrzebowałyby wsparcia finansowego służącego w walce z epidemią koronawirusa. Także w tym zakresie Samorząd Województwa, Marszałek Województwa będą wspierali jeśli zajdzie taka potrzeba. Reszta należy niestety do personelu medycznego. My jako organ założycielski odpowiadamy przede wszystkim, aby służyć wsparciem finansowym i organizacyjnym, kiedy byłoby ono niezbędne i konieczne. Jesteśmy na to przygotowani jeśli zajdzie taka potrzeba – mówił podczas spotkania z mediami Mariusz Popielarz.

Wsparcie organizacyjne mazowieckich szpitali w przypadku epidemii, miałoby polegać między innymi na koordynowaniu działań pomiędzy placówkami. 

– Z ramienia Zarządu Województwa Mazowieckiego osobą odpowiedzialną jest pani marszałek Elżbieta Lanc. Mamy z nią cotygodniowe spotkania i sprawozdawczo przekazujemy na jakim etapie są szpitale, i jak się przygotowują na ewentualne przyjmowanie pacjentów zarażonych korona wirusem – dodał Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w ostrołęckim szpitalu przebywały dwie osoby z podejrzeniem korona wirusa jednak w obu przypadkach test na obecność COVID-19 wyszedł negatywny. Lekarze i dyrekcja szpitala apeluje o rozwagę i przestrzeganie zasad higieny.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *