RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Miał dopłacić niespełna dwa złote, stracił tysiące

Miał dopłacić niecałe 2 złote, a stracił prawie 4 tysiące. Policja kolejny raz ostrzega przed oszustwami sms’owymi. 

26-letni mieszkaniec Ostrołęki dostał SMS-a od „kuriera” z informacją, że musi dopłacić 1,49 zł za swoją paczkę. Mężczyzna kliknął w link dołączony do wiadomości i stracił prawie 4000 złotych.

O tej metodzie wyłudzania pieniędzy przez oszustów mówi podkomisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce:

– Według zeznań poszkodowanego, oszuści mieli przesłać mu SMS-em wiadomość, w której twierdzili, że musi dopłacić 1,49 zł do paczki z powodu jej nadwagi. Wiadomość nie wzbudziła u 26-latka podejrzenia, ponieważ rzeczywiście zamawiał pewną przesyłkę przez internet.

Dlatego bez obaw wszedł w link, który otrzymał w wiadomości. Następnie został przekierowany na stronę, która łudząco przypominała witrynę internetową banku. mężczyzna potwierdził swoje dane i dokonał przelewu. Kiedy po dokonaniu transakcji zalogował się na swoje konto poprzez swoją aplikacje banku, okazało się, że z jego konta zamiast 1,49 zł została przelana kwota ponad 3800 złotych.

To już trzecie zdarzenie tego typu na terenie Ostrołęki. Oszuści wciąż rozwijają metody wyłudzania pieniędzy. Dlatego ostrołęccy policjanci apelują, szczególnie gdy mowa o płatnościach bezgotówkowych o zachowanie dużej dozy ostrożność.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *