RN
TwitterFacebook

Ostrołęka miastem teatrów. InQbator 2018

Już po raz 9 mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć spektakle teatralne organizowane w ramach Festiwalu Teatralnego Inqbator. Tegoroczna edycja, tak jak poprzednie rozpocznie się paradą, która w tym roku będzie wyjątkowa.

Tegoroczna parada będzie pełna akcentów niepodległościowych. W samym pochodzie szedł będzie między innymi aktor przebrany za Józefa Piłsudskiego, a także aktorka przebrana za Polskę. Oprócz tego Ostrołęcka Scena Autorska przedstawi spektakl zatytułowany „Dzieci Wojen”. Zobaczymy w nim losy dzieci w trakcie różnych etapów historii Polski. Będą to między innymi trzeci rozbiór Polski, ale także I i II Wojna Światowa.

W tegorocznej edycji festiwalu będzie można zobaczyć wiele różnorodnych wydarzeń teatralnych. Widzowie będą mogli zaobserwować między innymi 16 spektakli. W wydarzeniu wezmą udział także goście z zagranicy.

– W tym roku przyjeżdża do nas międzynarodowa grupa, która ma siedzibę w Barcelonie. To jest grupa hiszpańska. Polskie tłumaczenie nazwy to są Rzeźbiarze światła, Rzeźbiarze przestrzeni. Oprócz nich będzie także grupa teatralna z Niemiec – mówi Beata Polaczyńska, dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Jak co roku przed oficjalnym otwarciem festiwalu, a także w jego trakcie będą organizowane wydarzenia towarzyszące. Będą to między innymi Gra uliczna „Maska”, Konkurs na recenzje teatralną dla młodzieży szkolnej, czy Warsztaty krytyki teatralnej.

Festiwal Teatralny Inqbator oficjalnie rozpocznie się 13 września i potrwa do 15.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *