RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Miasto bez pieniędzy na rewitalizację nabrzeża Narwi. Augustyniak: Środki muszą się znaleźć

„Ostrołęka powinna była otrzymać te 4 miliony” – tak podczas wczorajszej (21.02.) konferencji prasowej Mirosław Augustyniak skomentował tak zwane „inwestycje wyrównujące szanse”. Chodzi o odrzucenie przez Zarząd Województwa Mazowieckiego projektu Ostrołęki, który zakładał rewitalizację nabrzeża Narwi. Wniosek ma zostać rozpatrzony ponownie.

Miasto nie otrzymało wsparcia na modernizację terenu naprzeciwko ostrołęckiego portu. Podczas konferencji prasowej w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mirosław Augustyniak przekazał tę informację mediom.

– Czuję się jako osoba pokrzywdzona i będę interweniował w tej sprawie, żeby miasto te środki dostało. Dostały wszystkie byłe miasta wojewódzkie łącznie z Warszawą, więc myślę, że Ostrołęka nie jest gorsza. Przez wiele lat miasto nie aplikowało o środki lub robiło to dość brutalnie, więc będę robił wszystko, żeby te pieniądze się znalazły – mówił Augustyniak.

Po wystąpieniu Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Członek Zarządu Mazowsza, Janina Ewa Orzełowska zapewniła, że nad projektem Ostrołęki zarząd pochyli się ponownie, jednak nie jest to łatwą sprawą.

– Zobaczymy jak tam jest ze środkami, ale naprawdę z tych 135 milionów zapotrzebowania znaleźć projekty, które są ważne dla poszczególnych samorządów, nie jest łatwe. Dodatkowo trzeba na to spojrzeć jak na zrównoważony rozwój całego Mazowsza – tłumaczyła Orzełowska.

Jednak Mirosław Augustyniak zadeklarował, że będzie walczył do końca.

– Choćbym się zderzył ze ścianą, czy też byłaby taka sytuacja, że ktoś by przegarnął włosy, albo przetarł oko palcem pani poseł Lichockiej wobec mnie. Ostrołęka jest bardzo ważna, jest tutaj subregionalnym centrum i te środki muszą się znaleźć choćby grzmiało i błyskało – powiedział Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *