TwitterFacebook

Ostrołęka: Miasto dostało ponad milion złotych na wymianę starych pieców i termomodernizację

1,5 miliona złotych trafiło do Ostrołęki na wymianę pieców z funduszy Unii Europejskiej, które przyznane zostały przez samorząd województwa mazowieckiego. Dzięki temu w pięciu socjalnych budynkach mieszkalnych zainstalowane zostaną nieskoemisyjne systemy grzewcze. 

To dopiero pierwszy krok, który realizujemy, ale chcemy pokazać, że odchodzimy od starych pieców i stawiamy na nową technologie, sprzyjającą środowisku. Oczywiście tych projektów nie da się w ramach jednego roku zrealizować, ale dzisiejsze przekazanie środków to ważny sygnał, że nasze miasto ma jakiś plan i chce go realizowaćmówił po podpisaniu umowy prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik.

Wymieniając stare systemy grzewcze, które zatruwają środowisko poprawi się nie tylko jakość powietrza, ale i bezpieczeństwo mieszkańców.

Używanie tych starych pieców może spowodować zatrucie czy pożar. Natomiast instalacje nowego typu nie tylko chronią środowisko, ale są też ekonomicznie uzasadnione. A dla nas również ważne, bo są bezpieczne dla mieszkańcówmówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa Mazowieckiego

Za pozyskane pieniądze w pięciu wielorodzinnych budynkach socjalnych w Ostrołęce zostanie wykonana kompleksowa wymiana nieefektywnego ekologicznego systemu grzewczego m.in. pieców kaflowych i westfalek na niskoemisyjne nowoczesne urządzenia. Modernizacja obejmie budynki znajdujące się przy ul. Sienkiewicza 46 i 48 oraz przy ul. Padlewskiego 51A, 51B, 51C. Budynki przy ul. Sienkiewicza podłączone zostaną do centralnego ogrzewania, natomiast budynki przy ul. Padlewskiego do istniejącej sieci gazowej. Poza wymianą pieców, cztery z nich przejdą termomodernizację.

Sebastian Kamiński/pg/UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *