RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Miasto oferuje szkolenie z obsługi defibrylatorów dla mieszkańców

Pięć nowoczesnych defibrylatorów do ratowania życia będzie zamontowanych na terenie Ostrołęki. Specjalnie dla mieszkańców miasto zorganizuje szkolenie on-line z obsługi sprzętu.

W ubiegłym tygodniu przekazane przedstawicielom placówek oświatowych, Rady Osiedla Bursztynowe i jednostek organizacyjnych miasta przekazane zostały defibrylatory. W wyborze lokalizacji pomogli ostrołęczanie.

– Dziękujemy mieszkańcom, którzy na miejskim profilu facebookowym wskazali miejsca, w których powinny pojawić się defibrylatory. Wzięliśmy pod uwagę Państwa cenne wskazówki. Wybraliśmy lokalizacje w różnych okolicach miasta o dużym nasileniu ruchu. To bardzo cenna inicjatywa, dzięki której możemy uratować ludzkie życiepodkreśla prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Defibrylatory będą zainstalowane na budynkach:

  • Urzędu Miasta Ostrołęki przy ul. T. Kościuszki 45
  • Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego przy ul. H. Sienkiewicza 15,
  • Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II przy ul. Ks. F. Blachnickiego 16,
  • Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. R. Traugutta 1.

Na zakup urządzeń miasto pozyskało 20 tys. zł z programu grantowego “WzMOCnij Swoje Otoczenie” z Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Dodatkowo defibrylator zamontowany będzie również na Osiedlu Bursztynowe. Zakup sfinansowany został ze środków Rady Osiedla Bursztynowe przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

– W ramach grantu mieszkańcy Ostrołęki będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu on-line z zakresu obsługi defibrylatorów. Zaplanowaliśmy 6 spotkań. Termin zgłoszeń na wzięcie udziału w szkoleniu mija w czwartek, 4 lutego – zaprasza Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

W każdym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Pierwsze 20 osób, które zapiszą się na wskazany przez siebie termin otrzymają maila zwrotnego z linkiem do spotkania i instrukcją postępowania.

Podczas spotkania na platformie Google Meets uczestnicy poznają nie tylko szczegółowo sposób obsługi AED, ale dowiedzą się kiedy należy go użyć. O zasadności użycia defibrylatora AED i sposobie prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, również w okresie pandemii, opowie instruktorka pierwszej pomocy. Na spotkaniu będzie również poświęcony czas na pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, obawy i mity dotyczące pierwszej pomocy i obsługi AED.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w szkoleniu?

Należy wybrać jeden z podanych poniżej terminów i wysłać zgłoszenie na adres e-mail: szkolenie-aed@um.ostroleka.pl. W treści prosimy o podanie wybranego terminu, godziny oraz numeru kontaktowego (w przypadku braku miejsc na wybraną godzinę, możemy zaproponować inną).

DOSTĘPNE TERMINY SZKOLENIA Z OBSŁUGI DEFIBRYLATORÓW:

poniedziałek, 8 lutego 2021:
godz. 16.30-17.20
godz. 17.30-18.20
godz. 18.30-19.20

środa, 10 lutego 2021:
godz. 16.00-16:50
godz. 17.00-17.50
godz. 18.00-18.50.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =