RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Miasto podpisało porozumienie o współpracy z WSAP

Wczoraj (29.06.) zostało podpisane porozumienie pomiędzy Urzędem Miasta a Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce. Celem porozumienia jest współpraca mająca na celu stworzenie odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, edukacyjnych i metodycznych, a także podejmowanie wspólnych przedsięwzięć, organizowanie praktyk studenckich i podejmowanie oraz promocja wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Bardzo ważne, aby współpraca naszego miasta odbywała się nie tylko z dużymi ośrodkami akademickimi, ale także z lokalną, ostrołęcką uczelnią – powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Rektor WSAP dr Michał Fajst podkreślił, że większość studentów szkoły pochodzi z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Chcąc zatrzymać w mieście młodych i wykształconych ludzi musimy stworzyć im atrakcyjną ofertę. Podpisanej porozumienie ma na celu m.in. stworzenie warunków, które pomogą młodym ludziom wiązać swoją przyszłość z Ostrołęką.

– Preferujemy prace licencjackie, które będą wiązały się z tematyką lokalną – dodał rektor WSAP.

Podczas spotkania przedstawiciele Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce zapowiedzieli uruchomienie od nowego roku akademickiego kierunku związanego z gospodarką wodną i gospodarką odpadami komunalnymi, który ma kształcić dla lokalnej społeczności kadry zajmujące się tą problematyką.

Jestem podbudowana postawą współpracy z uczelnią. Zawsze uważałam, że kształcenie powinno być oparte na diagnozie potrzeb danego regionu. Współpraca pozwoli zaspokoić potrzeby miasta – dodała radna Grażyna Sosnowska.

Obecny na spotkaniu wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Stanisław Szatanek dodał, że wspólnie z prezydentem od dawna dążyli do stworzenia w Ostrołęce merytorycznej współpracy z ośrodkami akademickimi, które umożliwią młodym ludziom rozwój w mieście.

UM Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × four =