RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Miasto szuka drugiego wiceprezydenta. Obecny zostanie na stołku

Urząd Miasta Ostrołęki szuka drugiego wiceprezydenta. Przypomnijmy, że o obecnie pełniącym tę funkcję, Macieju Kleczkowski huczało ostatnio w lokalnych mediach, ale tym razem nie z powodu wyroku jaki na nim ciąży za podawanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych, ale z powodu jego internetowych wygłupów. Dziś wiemy, że ogłoszony na to stanowisko konkurs nie jest równoznaczny z odejściem z samorządu Kleczkowskiego.

Znany ze swoich transmisji online wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, został skazany 16 stycznia za czterokrotne zatajenie 15 tysięcy złotych w oświadczeniach majątkowym. Sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny. 

Od początku burzy sądowniczej wokół Kleczkowskiego, ten zmniejszył swoją aktywność w życiu politycznym, jednak nie internetowym. Wiceprezydent miasta regularnie zamieszczał na swoim facebook’owym profilu kolejne materiały, w tym strzyżenie fryzury oraz wiersz namawiający do zostania w domu w czasie pandemii. Uwagę na nieangażowanie się wiceprezydenta w życie polityczne na majowej sesji zwróciła Radna Ostrołęki, Ewa Żebrowska-Rosak.

– Wcześniejsze doświadczenie z pracy w samorządzie przyzwyczaiło mnie, że prezydent i wiceprezydenci byli na sesjach. Tutaj od początku tej kadencji nie pamiętam, pewnie był pan Maciej Kleczkowski na sesji, ale z reguły go nie ma. W tej ogólnej sytuacji, pora jest właściwa, żeby zadać pytanie, za jaki obszar odpowiada pan wiceprezydent w Urzędzie Miasta? Interesuje to mnie jako radną, ale również mieszkańców. Dlaczego pan wiceprezydent nie jest obecny na sesjach? Dlaczego nie widać go w przestrzeni

fot. FB Maciej Kleczkowski

samorządowej jako wiceprezydenta? – dopytywała 28 maja, radna Żebrowska-Rosak.

Pytania Radnej padły kilka dni po angażującym lokalne media wpisie, ukazującym

kulinarny kunszt wiceprezydenta.

Zdjęcie chwile później zniknęło z profilu Kleczkowskiego, jednak nie obeszło się bez echa. 

Na początku czerwca Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko wiceprezydenta. Korzystając z dzisiejszej (8.06) okazji jaką była konferencja zwołana z powodu uruchomienia w Ostrołęce kierunku studiów pielęgniarskich, zapytaliśmy prezydenta miasta, Łukasza Kulika, czy w związku z naborem na stanowisko wiceprezydenta, Maciej Kleczkowski może przestać być jego zastępcą?

– Nie, absolutnie nie – odpowiedział  Łukasz Kulik. Poproszony następnie o komentarz do powyższego zdjęcia powiedział, że nie jest jego rolą komentować wszystkie zachowania medialne. – Jak pokazuje chociażby dzisiejsza sytuacja skupiam się na rzeczach ważnych dla regionów, a często wiem, że prasa, czy media często żyją własnym życiem i nie warto mi się do tego odnosić – mówił prezydent Kulik.

Kandydatury w konkursie na drugiego wiceprezydenta Ostrołęki można składać do 15 czerwca. Obecny, “medialny” pozostanie na stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + ten =