RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Miasto szykuje wolontariat, który wesprze osoby przebywające w kwarantannie

Urząd Miasta w Ostrołęce opracowuje system wolontariuszy, którzy chcą pomóc seniorom, niepełnosprawnym oraz innym osobom przebywającym w domu z powodu epidemii koronawirusa. Taka organizacja ma sprawić, że pomoc dotrze do wszystkich potrzebujących. 

W związku ze zgłoszeniami osób chętnych do pomocy potrzebującym w czasie epidemii koronawirusa, miasto przygotowuje system wolontariatu mający na celu zaplanowanie odpowiednich działań. Wszystko ma odbywać się z głowa, tak żeby pomoc trafiła tam, gdzie jest potrzebna. 

– Dziękujemy. To bardzo szlachetne. Apelujemy, aby nie rozpoczynać akcji na własną rękę ze względu na możliwość rozprzestrzeniania koronawirusa. Opracowujemy procedurę działań koordynowanych przez odpowiednie służby. Tworzymy również bazę osób chętnych podjęcia się pomocy – podkreśla prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik.

Osoby pełnoletnie, które chcą wesprzeć potrzebujących mogą kontaktować się mailowo (adres e-mail: malgorzata.radzka@um.ostroleka.pl) lub telefonicznie (numer telefonu: 29 765-42-73). 

– Prosimy o podanie swoich danych (imię, nazwisko, osiedle zamieszkania, numer telefonu, wskazanie, czy jest się osobą pełnoletnią), przedstawienie zakresu pomocy oraz oczekiwanie na kontakt ze strony pracowników urzędu miasta bądź jednostek podległych. – podaje Urząd Miasta w Ostrołęce.

UM Ostrołęka/red. MŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + 10 =