RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Międzypokoleniowe warsztaty bożonarodzeniowe [FOTO]

Międzypokoleniowa więź pomiędzy ostrołęckimi seniorami a młodzieżą z III Liceum Ogólnokształcącego staje się coraz silniejsza. Dziś (12.12.) w ramach projektu ERASMUS + wspólnie tworzyli kartki bożonarodzeniowe, które zostaną przekazane bliskim.

Młodzież w ramach projektu odwiedza seniorów przez cały rok. W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem dzisiejsze spotkanie miało świąteczny charakter.

– Jest to czas przedświąteczny, więc takie warsztaty to bardzo dobry moment, aby młodzież wraz z osobami starszymi integrowała się i przygotowała do świąt Bożego Narodzenia – mówi Dorota Drężek, nauczyciel III LO.

Podczas odwiedzin uczniowie jak zwykle podnieśli seniorów na duchu i tradycyjnie poprawiali im humor. Uczestnicy są już bardzo zżyci ze sobą i lubią wspólnie spędzać czas.

– Już się tak przyzwyczailiśmy, że jak z tej klasy mają przyjść to tak jakby ksiądz przyjechał mówiła jedna z seniorek z Dziennego domu Senior + w Ostrołęce.

Bożonarodzeniowe warsztaty w Domu Seniora odbyły się 12.12. Jednak to nie koniec spotkań między pokoleniowych w placówce. Młodzież z III LO odwiedzi seniorów w następną środę. Będzie to świetna okazja do podzielenia się opłatkiem.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *