RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: “Mieszkańców Ostrołęki straszy betonowy szkielet niespełnionych obietnic Andrzeja Dudy”. Parlamentarzyści KO chcą Elektrowni C przyjrzała się prokuratura

“To betonowy szkielet, który jest symbolem niespełnionych obietnic Andrzeja Dudy” – tak Kamila Gasiuk-Pihowicz skomentowała Elektrownie Ostrołęka C podczas wczorajszej konferencji zwołanej przy placu jej budowy. Zdaniem posłanki z ramienia Koalicji Obywatelskiej na inwestycji skorzystała jedynie partia rządząca.

– Miał tutaj płynąć prąd do tysiąca mieszkań, mieli być zatrudnieni ludzie a jedyne co popłynęło to wynagrodzenia, nagrody do ludzi PiSu, którzy byli zatrudnieni w zarządach i radach nadzorczych – mówiła do zebranych dziennikarzy posłanka Gasiuk-Pihowicz.

Posłance w Ostrołęce towarzyszył jej partyjny kolega Czesław Mroczek, który zapowiedział, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

– Spółki zostały przymuszone (do budowy elektrowni – dop. red.) przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy składali te obietnice. Ci ludzie, minister Tchórzewski, doprowadzili do tego, że te zarządy podjęły decyzję i ta szkoda wielka powstała. Więc prokuratur niech ustali, bo jest odpowiedzialność osób za działanie na szkodę spółki, szkodę widać. Jest tylko jedna obawa, czy prokurator podejmie działania – mówił poseł Mroczek.

Z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji wystąpili również między innymi Mariusz Popielarz i Mirosław Dąbkowski. Spotkanie odbyło się dziś (17 czerwca). Przypomnijmy, że budowa elektrowni C została wstrzymana w połowie lutego br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × three =