TwitterFacebook

Ostrołęka: Mieszkańcy proszą władze o remont bloku

Mieszkańcy jednego z ostrołęckich bloków proszą prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika o pomoc. Blok mieszkalny przy alei Wojska Polskiego 42 wymaga gruntownego remontu.

Jest to stary budynek po koszarowy, który jest już zabytkiem architektury. Drewniane schody, stara instalacja elektryczna czy stare okna. To tylko część problemów, które towarzyszą mieszkańcom tego bloku. Sprawą zainteresował się jeden z ostrołęckich radnych, który wystosował interpelacje w tej sprawie do prezydenta miasta Łukasza Kulika.

– Mieszkańcy bloku przy alei Wojska Polskiego 42 na osiedlu Wojciechowice w Ostrołęce zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc. Zabytkowy blok, o który moim zdaniem powinno się szczególnie zadbać, jest w fatalnym stanie  czytamy w interpelacji radnego. – Mieszkańcy skarżą się na zły stan techniczny schodów. (…) Dziś, wiekowa instalacja oświetleniowa sprawia mieszkańcom – głównie tym najmłodszym oraz seniorom – i odwiedzającym spore trudności. Choć każda inwestycja jest kosztowna, to w perspektywie kilku lat, przyniesie to spore oszczędności w wykorzystaniu energii elektrycznej. Mieszkańcy wskazują również, że konieczne jest pilne wykonanie wymiany zaworów grzejnikowych. Jako że jest to obiekt zabytkowy, proponują pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych.

Mieszkańcy bloku przy alei Wojska Polskiego oraz radny Mariusz Łuba czekają na odpowiedz prezydenta, który ma na to czternaście dni od złożenia interpelacji.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *