RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Mieszkanka miasta straciła 800 zł przez fałszywą stronę banku

Mieszkanka Ostrołęki została oszukana na jednym z popularnych portali społecznościowych. Po kliknięciu link, który dostała od sfałszowanej strony banku o rzekomej pomocy finansowej z uwagi na panująca trudną sytuację gospodarczą, kobieta straciła 800 złotych.

Oszuści cały czas modyfikują nowe metody działania. Wczoraj (17.03.) do ostrołęckiej komendy policji zgłosiła się 50 – letnia mieszkanka Ostrołęki i powiadomiła o oszustwie na jej szkodę.

Kobieta powiedziała, że na jej indywidualny profil popularnego portalu społecznościowego otrzymała wiadomość od ,,jednego z banków”, że z uwagi na trudną sytuację gospodarczą jej konto zostanie zasilone kwotą 800 złotych.

Szczegółowe dane miały być zawarte w przesłanym jej linku. Kobieta kliknęła w link i podawała swój kod uwierzytelniający. Po krótkim czasie weszła na swoje konto bankowe i zauważyła, że z jej konta została wypłacona kwota 800 złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *