RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Młodzi mogą już korzystać z Ostrołęckiej Karty Młodzieżowej

2 września zainaugurowano działalność Ostrołęcką Kartę Młodzieży. System zniżek ma zachęcić młodych do korzystania z usług lokalnych przedsiębiorców i instytucji.

Karta uprawnia do korzystania z systemu ulg, rabatów i zniżek przygotowanych przez partnerów programu. Na dzień 2 września 2020 roku do programu przystąpiło 58 partnerów. Oferują takie usługi jak gastronomia – 19, kultura, muzyka, rozrywka – 4, fotografia i artykuły biurowe – 6, strefa beauty i moda – 12, szkoły nauki jazdy – 7, inne – 7, jednostki miejskie – 3. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi partnerami.

Pomysłu wprowadzenia Ostrołęckiej Karty Młodzieży pogratulował prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Odkąd zaczęliście działać jako Młodzieżowa Rada Miasta zaskakujecie nas dobrymi pomysłami. Jesteście bardzo prężnie działającą grupą. Nie ukrywam, że analizujemy wprowadzenie karty mieszkańca, choć najpierw chcieliśmy zobaczyć jak sprawdzi się Wasza akcja. Jeżeli się to sprawdzi, zaproponujemy ciekawe rozwiązania mieszkańcom – mówił prezydent Łukasz Kulik.

– Nie wiem czy państwo wiecie, ale po wyborach zawarliśmy pomiędzy klubami Ostrołęka dla Wszystkich, Nasza Ostrołęka i Bezpartyjne Miasto porozumienie. Stworzyliśmy wspólnie program do realizacji. Jednym z punktów było powołanie Młodzieżowej Rady Miasta – przyznał z kolei wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek.  

Radny Szatanek podkreślił kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość członków Młodzieżowej Rady Miasta. Wartym zauważenia, według radnego, jest fakt, że młodzież łączy pokolenia, a do tej pory brakowało takiego łącznika, który spajałby całą lokalną społeczność.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + sixteen =