RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Młodzi radni chcą uruchomić jadłodzielnię dla potrzebujących

W Ostrołęce ma stanąć lodówka społeczna, dzięki temu mieszkańcy miasta będą mogli podzielić się posiłkiem z potrzebującymi. Jest to inicjatywa grupy “Ostrołęcka Wszamka”.

Temat jadłodzielni trafił do Młodzieżowej Rady Miasta w Ostrołęce, ta poparła projekt – mówi przewodniczący rady Bartosz Śnieciński.

– Po przeanalizowaniu tematu stwierdziliśmy, że jest to inicjatywa jak najbardziej godna poparcia. Tak więc podjęliśmy działania w kierunku powstania takiego miejsca w Ostrołęce. Jesteśmy po rozmowach w Urzędzie Miasta, które napawają optymizmem na dalsze działania w tym kierunku. Mam szczerą nadzieję, że uda nam się doprowadzić do powstania jadłodzielni w naszym mieście, która z całą pewnością przyczyni się do ograniczenia marnowania żywności oraz będzie pomocą dla potrzebujących. 

Obecnie w Polsce, w 14 miastach, funkcjonuje 30 podobnych lodówek. Ta w Ostrołęce stanie dzięki działaniom młodzieżowych radnych – po znalezieniu na jadłodzielnie odpowiedniego miejsca i środków do jej utrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 7 =