TwitterFacebook

Ostrołęka. Młodzież i seniorzy we współpracy międzypokoleniowej

Cypr, Turcja, Bułgaria i Polska a dokładnie ostrołęcki Dzienny Dom Senior + to miejsca odwiedzin podopiecznych III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. W ramach projektu „Zbudujmy most między pokoleniami” uczniowie spotykają się ze starszymi osobami, aby wymieniać się wiedzą na różne tematy. Jak twierdzą uczestnicy programu – takie spotkania kształcą.

„Zbudujmy most między pokoleniami” to projekt działający w ramach programu ERASMUS+. Polega on na współpracy uczniów ze starszym pokoleniem w różnych instytucjach. Młodzież i seniorzy poprzez spotkania, często warsztaty, wymieniają doświadczenie. Akcja realizowana jest w 5 państwach.

Wyselekcjonowana młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego oprócz działań w Polsce odwiedza jeszcze kraje takie jak Cypr, Portugalię, Bułgarię i Turcję. Wszystkie inicjatywy młodzieży, które zaistnieją w ramach programu są punktowane i na podstawie tej listy są wybierane osoby, które wyjadą za granicę.

– Mamy swoje zadania i cele z góry określone w projekcie, które staramy się realizować a wszystko to skupia się wokół młodzieży, seniorów i wymianie doświadczeń – wyjaśnia Halina Bartłoszewska, nauczyciel języka angielskiego oraz koordynator wymian i projektów unijnych w III LO w Ostrołęce.

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce następnym razem odwiedzą ostrołęckich seniorów z okazji wspomnienia świętego Andrzeja, które przypada 25 listopada.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *