RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Młodzież murem za Olszewskim. „Ruch zaplanowaliśmy my, a nie nauczyciele i dyrektor”

„STOP PRZENOSZENIU I ŁĄCZENIU KLAS W OSTROŁĘCE” ciąg dalszy. Odpowiedzialnego za akcję, która zebrała w ciągu 24 godzin ponad 1000 osób na facebook’u prezydent miasta Łukasz Kulik wskazał Tadeusza Olszewskiego podczas posiedzenia Komisji Oświaty. Organizatorzy akcji zaprzeczają jakoby informacje o zmianach w szkołach miałyby pochodzić od dyrektora ZSZ1.

Potencjalne przenoszenie kierunków kształcenia z jednej placówki do drugiej wywołało pospolite ruszenie młodzieży. Jak się okazało na czwartkowym (23.01) posiedzeniu Komisji Oświaty, pogłoski krążące po szkołach okazały się po części prawdą. Jeszcze tego samego dnia, kiedy ukazał się nasz artykuł, w którym publikujemy wypowiedź Łukasza Kulika, organizatorzy akcji stanowczo zaprzeczyli oskarżeniom prezydenta:

„Jesteśmy zaskoczeni wypowiedzią Pana Prezydenta. Nasze działania (stworzenie wydarzenia oraz wczorajsza dyskusja na spotkaniu Komisji Oświaty) były spowodowane głosami, które było słychać z wielu stron. Naszym zamiarem było dowiedzieć się, co planuje organ prowadzący. Ruch ten zaplanowaliśmy my, młodzież, a nie tak jak to zostało przedstawione na portalu wzasiegu.pl – nauczyciele i dyrektor. Nie sądziliśmy, że za naszą postawę otwartości zostanie publicznie ukarany Pan Tadeusz Olszewski. Jest nam przykro, że zostaliśmy wykorzystani w tej sytuacji do zamieszczenia na portalu wzasiegu.pl wypowiedzi posądzającej Pana dyrektora o manipulowanie nami. Z całym szacunkiem dla Pana Prezydenta, ale musimy wyjaśnić tę sytuację i jasno zaznaczyć, że wspomniane działanie jest tylko inicjatywą uczniów. Jeszcze raz prosimy o nieszkalowanie dyrektora ZSZ Nr 1” – piszą organizatorzy akcji.

Do sprawy będziemy powracać.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *