RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Młodzieżowi radni posadzili kwiaty. Wszystko po to, żeby ograniczyć skutki suszy

Eksperymentalna łąka kwietna już zasiana na osiedlu leśne w Ostrołęce. Dokonali tego Młodzieżowi Radni, którzy wcześniej w piśmie do prezydenta miasta uwzględnili ten pomysł jako jeden ze sposobów na zwalczanie skutków suszy. Na łące wyrosną różne gatunki kwiatów, podlewanych zbieraną deszczówką.

O tym, że Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki ma pomysły na zmniejszenie odczuwalności suszy w mieście pisaliśmy już wcześniej. Młodzież, jednak nie czekając na odpowiedź i przy współpracy z Radą Osiedla Leśne wzięła sprawy w swoje ręce i wykonali jeden z proponowanych planów.

– Przekopaliśmy ponad 100 metrów kwadratowych ziemi, z których mamy nadzieję, że wyrośnie 24 gatunki kwiatów miododajnych. Oprócz zasiania łąki kwietnej stworzyliśmy również zbiornik na deszczówkę, którą, mamy nadzieję, będziemy mogli w przyszłości wykorzystać do podlewania łąki – opowiadał Radiu Nadzieja przewodniczący MRM Ostrołęka, Bartosz Śnieciński.

W całej inicjatywie uczestniczyło Stowarzyszenie Ekomena, które sfinansowało zakup nasion i pomogło w sadzeniu kwiatów. Młodzieżowi radni dostali kolejne zaproszenie do stworzenia łąki kwietnej. Bardzo możliwe, że druga z nich pojawi się w niedługim czasie na Osiedlu Natura.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =