RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: MOPR pomaga potrzebującym

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce zrobi zakupy osobom potrzebującym. Wsparcie dotyczy między innymi osób niepełnosprawnych, seniorów i samotnych rodziców, którzy nie mogą pozwolić sobie na opuszczenie domu.

Za zakupy płaci osoba zainteresowana na podstawie faktury wystawionej przez sklep – mówi Malwina Łuba z ostrołęckiego ratusza:

– W celu uzyskania wsparcia można dzwonić w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-14 pod numer telefonu: 505 778 076. Niezbędne zakupy będą dokonywane wyłącznie w jednej placówce i dostarczane z rozliczeniem po godzinie 16.

Przypominamy, że uruchomiona została również ogólnopolska infolinia w ramach programu „Wspieraj seniora”. Akcja skierowana jest do seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii pozostają w domach. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Zasadą programu jest to, że koszt zakupów pokrywa Senior, za rozliczeniem. Jeśli chcesz skorzystać z tej pomocy zadzwoń na infolinię:

tel. 22 505 11 11.

Infolinia przyjmująca zgłoszenie przekaże twoją prośbę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Pracownik ośrodka skontaktuje się telefonicznie z seniorem oraz ustali zakres pomocy i dostarczy zakupy.

Jeśli widzisz w swoim najbliższym otoczeniu seniorów, wymagających wsparcia dzwoń również na powyższą infolinię! Bądźmy wrażliwi i reagujmy na potrzeby osób starszych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 15 =