RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Most kard. Wyszyńskiego dostępny dla pieszych i rowerzystów

Zakończyły się już prace na nowo wybudowanym moście im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce. W czwartkowe przedpołudnie odbył się odbiór techniczny. Przeprawa jest już otwarta dla pieszych i rowerzystów.

Remont, ponad 60-letniego mostu w ciągu drogi krajowej nr 61, rozpoczął się 2 stycznia 2018 roku. Przeprawa została całkowicie wyłączona z ruchu. Mieszkańcy i przejezdni korzystali z mostu im. A. Madalińskiego oraz wybudowanej przez żołnierzy z 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego przeprawy tymczasowej.

W ramach prowadzonych prac wymieniono konstrukcję, zamontowano stalowe przęsła. Obecnie długi na 234 metry most jest szerszy (11,55 m) i składa się z dwóch pasów jezdni oddzielonych barierami ze stalowych linek od dwumetrowej ścieżki rowerowej oraz półtorametrowego chodnika dla pieszych. Całość oświetlają energooszczędne światła ledowe. Most oficjalnie otwarto dla ruchu kołowego 8 października 2019 roku. Od tego czasu trwały prace polegające na przygotowaniu chodnika i ścieżki rowerowej, budowie skarp, rozbiórce przeprawy tymczasowej, uprzątnięciu terenu. W nocy z 7 na 8 maja zostało wykonane oznakowanie.

Znajdujący się w ciągu Drogi Krajowej nr 61 most ma najwyższą klasę (klasa A, wcześniej most miał klasę C), a przebudowa przeprawy kosztowała łącznie prawie 40 mln zł.

Podczas kwietniowej sesji radni większością głosów zdecydowali o nadaniu przeprawie imienia kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *